מאמרים

מוטיבציה להקמת אתר - חלק 2כשהתגבש רעיון או קונספט מסוים, הייתי מציע לגשת אל איש מקצוע או חבר אשר בקיאים בנושא הביקוש והעצה בכל מה שנוגע לשימוש באינטרט. כמו שציינתי, כמות אדירה של אנשים משתמשים באינטרנט למילוי כל מיני צרכים, בין אם עבודה עם הבנק, קביעת תורים למרפאת הסרת שיער או גלישה באתרי פורנו. ישנם ענפים מפותחים יותר, אליהם אולי כדאי להכנס לאור ביקוש גבוה, לעומת האפשרות של לקיחת סיכון. כניסה אל נישה שפחות מוכרת ומפותחת עם רעיון חדיש ומרענן וניסיון לתפוס משבצת חשובה ומרכזית באותה הנישה. אנשי מקצוע החיו הקמות אתרים משך שנים רבות ידעו במקרבים רבים לזהות נישות כאלה ואף לעזור בפיתוח שמעבר לזיהוי. כמובן שהעניין יהיה כרוך בתשלום, אך במקרים רבים זה שווה זאת.

לאחר העלאת רעיון וישיבה עם איש מקצוע, נותר בעצם הפיתוח והקידום. כמובן שגם כאן רוב הסיכויים שיעלה צורך במעצבים, עורכי תוכן וכל היוצא בהקמת אתר. עם זאת, יידרשו כאן גם מאמצים אדירים מצד הוגה האתר, אם בפרסום, בשכנוע, בהשקעת שעות רבות בישיבה עם אנשי המקצוע, ולבסוף ניהול האתר עצמו.

נשמע מייאש? מורכב? ובכן, כאלה הם החיים. עם זאת, לאדם בעל חזון אמיתי, איש המאמין בכל ליבו ברצונו וברעיונו, כל אותה עבודה קשה היא מתנה, והיא חלק בלתי נפרד מההנאה שבקלת התוצר הסופי.

חזרה לחלק ראשון